Pamukyeri mah. Mustafa Kemal Blv. no:235/2, 07400 Alanya/Antalya
trende

Merdiven Korkuluğu Parlatma

14.03.2022
1.022
Merdiven Korkuluğu Parlatma

Merdiven Korkuluğu Parlatma

Merdiven Korkuluğu Parlatma , merdiven korkuluğu nasıl parlatılır . Merdiven korkuluğu temizleme
Merdiven korkuluğu parlatma , merdiven korkuluğu nasıl parlatılır ?

Merdiven korkuluğu parlatma . Merdiven korkuluğu parlatma işlemi nasıl parlatılır ? sorusundan önce bilmeniz gereken konu merdiven korkuluğunun hangi metalden olduğunu öğrenmektir . Merdiven korkulukları profesyonel şekilde parlatma işlemini bizler gibi yapan firmaların olduğu gibi isteğe bağlı ortamda firmalar kendi bünyesinde de yapabilmektedir ancak bu işlemlerin profesyonel şekilde yaptırılması her zaman daha avantajlıdır . Çünkü yanlış uygulamada ciddi maddi sonuçlar ortaya çıkabilmektedir .

Merdiven Korkuluğu Çeşitleri

  • Paslanmaz çelik merdiven korkuluğu
  • Alüminyum merdiven korkuğu
  • Demir merdiven korkuluğu
  • Nikelaj kaplama merdiven korkuluğu
  • Sarı Pirinç Merdiven korkuluğu

Merdiven korkuluğu çeşitleri konusuna hakim olmamız gerekiyor ki elde ki malzemenin ne tür olduğunu bilirsek ona göre bir işlem uygulayıp elde ki merdiven korkuluğu parlatma işlemini yapabilelim .

Paslanmaz Çelik Merdiven Korkuluğu

Paslanmaz çelik merdiven korkuluklarının yüzeyleri parlaktır tırnağınızla vurduğunuzda tok bir ses çıkar bu tür korkuluklar için eğer ki yüzeyde çizilmeler var ise öncelikle yüzey zımparalanır daha sonra çeşitli cila malzemeleri ile parlatma işlemi uygulanır .

Alüminyum Merdiven Korkuluğu

Alüminyum merdiven korkuluğu parlatma işlemi hakkında üzgünüz ki yüzey aşırı çizilmiş ise alüminyum boya ile merdiven korkulukları boyanabilir , alüminyum korkuluklara cila işlemi uygulanmaz yumuşak maden olduğundan dolayı korkuluk tahrip olur .

Demir Merdiven Korkuluğu

Demir merdiven korkuluğu en hesaplı olan korkuluk türüdür her hangi bir tahrip olma durumunda boya vurulur kullanıma devam edilir gösterişsiz olmasından dolayı çok tercih edilmez .

Nikelaj Kaplama Merdiven Korkuluğu

Nikelaj kaplama merdiven korkulukları olduğu yerde yapılabilecek korkuluk türleri arasında değildir sökülüp nikelaj havuzlarında tekrardan kaplama yapılması gerekmektedir .

Sarı Pirinç Merdiven Korkuluğu

Sarı pirinç merdiven korkuluğu en şık gözüken en pahalı olan maden türü sarı pirinçten imal edilen korkuluk türüdür . Sarı merdiven korkuluğu parlatma işlemi profesyonel ekipler aracılığıyla yapılması uygundur çeşitli özel zımparalama yöntemleri ve özel sarı metal korkuluk cilaları kullanılarak parlatma işlemi yapılmaktadır .

Ayrıca Havuz merdiveni parlatma yazımız için tıklayabilirsiniz .

Paslanmaz Korkuluk Nasıl Temizlenir

Paslanmaz korkuluk nasıl temizlenir ? paslanmaz çelik korkuluk temizleme , paslanmaz korkuluk parlatma
Paslanmaz korkuluk nasıl temizlenir ? paslanmaz çelik korkuluk temizleme , paslanmaz korkuluk parlatma

Paslanmaz korkuluk nasıl temizlenir ? paslanmaz korkuluklar krom cilaları ve çeşitli zımparalar ile temizlenir ve parlatma işlemi gerçekleştirilir .

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
    Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: