Pamukyeri mah. Mustafa Kemal Blv. no:235/2, 07400 Alanya/Antalya
trende

Teflon Tava Kaplama

16.12.2022
1.328
Teflon Tava Kaplama

Teflon Tava Kaplama

teflon tava kaplama
Teflon Tava Kaplama

Teflon tava kaplama , hizmeti veren firmamız çizilen eskiyen teflon tavaların kaplama işlemini yapmaktadır . Sıfır maliyetten çok uygun olan teflon kaplama hizmeti işletmeler için en sık kullanılan hesaplı uygun yöntemler arasındadır . Uzun süre ocaklarda kalan tavaların teflon özelliğini kaybetmesiyle yapışma meydana gelir .

Teflon Tava Kaplama Sağlıklı Mı ?

Teflon kaplama yapılan tesisin öncelikle sağlık bakanlığından onay belgesi alması gerekmektedir .
Firmamızın Sağlık Bakanlığından Verilen Onay Belgemiz Mevcuttur . Kontrollü yapılan tesislerde ki kaplamalar evet sağlıklıdır .

Eskiyen bu tarz teflon tavaları bu yöntem ile çok uygun maliyetlerle değerlendirme yapılır .

Eskiyen Teflon Tava Kaplanır Mı ?

Eskiyen zamanla teflonda çizilmeler ve deformeler meydana gelen ürünler kaplama yapılır . Teflon maddesi geri dönüşüm yapılarak kaplanır ve tekrar kullanıma sunulur .

Teflon tava tamiri geç kalınmadan yapılması gereklidir aksi halde alüminyum tava kullanılamaz hale gelme ihtimali bulunmaktadır . Teflon kaplama nasıl yapılır sorusunu yine sitemiz içeriklerinden temin edebilirsiniz .

Teflon Tava Kaplama

Teflon Tava Nasıl Kaplanır ?

Teflon tava tesisimizde öncelikle yakma işlemine alınıp yakılır , sonrasında yakılan bu tavaların temizleme işlemi yapılır . Temizleme işlemi yapılan tavalara astar uygulaması yapılıp + 350c derece fırına atılıp fırınlanır , çıkarılan tavalara son olarak teflon uygulaması yapılıp tekrar fırınlanarak kaplama işlemi yapılır .

Teflon Kaplama Sağlıklı mı ?

Evet , teflon kaplama uygulaması tesisin yeterli şartları taşıması şartı ile sağlıklıdır .

Teflon Tava Nasıl Temizlenir ?

Teflon tava boş halde altı yakılıp ocağa konur , sonrasında içine 2 bardak su dökerek kaynatılmaya başlanır . 5 Dakika su kaynadıktan sonra su dökülüp tava peçete yardımıyla silinir ve böylece eskisinden daha temiz hale gelerek temizlenir .

Eskiyen teflonun temizleme yöntemleri arasında kuşkusuz asit kullanmamak gerekli , aksi halde oksit yapar ve tava kullanılmaz hale gelir .

Teflon tava temizliği için gerekli tek araç sudur . Alüminyum yapısı itibariyle bütün yağ çözücüler ile tepkimeye girer buda tavanın erimesine sebep olur .

Teflon Tava Kaplama
Teflon kaplama hizmeti veren firmamız çizilen ve teflon özelliğini kaybeden ürünlerin kaplama yöntemi ile tekrar orijinal hali ile kullanıma kazandırmaktadır . Uygun teflon kaplama , teflon tava nasıl temizlenir ?
Teflon tava nasıl temizlenir ?

Teflon tava temizliğinde uygulanacak en net yöntem tava içerisine koyulan suyu kaynatmaktır . Kaynayan su bir süre sonra tava içerisinde ki yanıkları tavadan söker ve böylece tavalarınız temizlenir .

Yanmış Teflon Tava Nasıl Temizlenir ?

Teflon üzerinde ki yanıkların geçirebilecek tek yöntem içerisine su koyup kaynatmaktır , kaynayan su sonrası teflon tava içerisinde ki yanıkları çözer eğer ki tavanın teflonunda hasar yok ise yeniden kullanıma hazır hale gelip temizlenir , ancak teflonda hasar var ise mutlaka teflon kaplama yaptırılmalıdır .

eski teflon tamiri * eskiyen teflon nasıl tamir edilir ? * yanık teflon tamiri * eski çizilen teflon tamiri – çizilen teflon tamir edilir mi ? + teflon çizik giderici | teflonun çizi geçer mi ? – teflon kaplaması yapılır mı ? – teflon kaplatmak sağlıklı mı ? | teflon tava sağlıklı mı ?

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: